Republica Utopia
Forum de discutii in probleme sociale si politice Republica Utopia Asigura exprimarea libera a gandurilor dumneavoastra in domeniile amintite sau in orice domeniu doriti cu conditionarea urmatoare Intotdeauna sa existe in exprimari respectul pentru partenerul de discutii si pentru toti ceilalti Sa existe intotdeauna respectul pentru libertatea si demnitatea tuturora din jurul dumneavoastra
Lista Forumurilor Pe Tematici
Republica Utopia | Reguli | Inregistrare | Login

POZE REPUBLICA UTOPIA

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
Kitana la Simpatie.ro
Femeie
25 ani
Bucuresti
cauta Barbat
25 - 48 ani
Republica Utopia / Politica / 10.04.2006 Comunismul la analiza critica. In sfarsit !!!  
Autor
Mesaj Pagini: 1
kofilm
Administrator

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 2163
Interviu  cu  Paul  Goma
Goma: „Eu nu am amanunte de studiat“

Invitat sa faca parte din Comisia condusa de Vladimir Tismaneanu, scriitorul Paul Goma a acceptat in urma unui e-mail din partea istoricului. Fostul disident ne-a declarat intr-un interviu ca nu a primit deocamdata o invitatie oficiala de la Cotroceni. Goma e convins ca asupra comisiei se vor face presiuni politice, dar se considera imun la orice interventie.


La invitatia lui Vladimir Tismaneanu, ati acceptat sa faceti parte din comisia de studiere a comunismului, constituita la initiativa presedintelui Basescu. In ce conditii ati acceptat

10.04.2006 comunismul analiza critica. sfarsit !!! cu  paul  gomagoma: amanunte faca parte

3.1KB


_______________________________________
Baieti scrieti! Nu va  ingropati TALANTUL!
Kf

pus acum 20 ani
   
kofilm
Administrator

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 2163
Nu a fost nici o invitatie, a fost o scrisoare de la particular la particular, de la Tismaneanu catre Goma, in care mi-a propus sa fac parte din aceasta comisie. Nu mi-a spus cine mai face parte, probabil atunci nici nu stia. Eu totusi am zis da. Am acceptat, asta nu inseamna ca chiar se face. Am primit un e-mail, asta ma dezechilibreaza, pentru ca eu sint obisnuit cu hirtia prin posta, sint de moda veche.

In afara de Vladimir Tismaneanu, v-a mai solicitat cineva sa deveniti membru? Ati primit vreo misiva de la Cotroceni?

Nimeni altcineva nu mi-a mai solicitat acest lucru


_______________________________________
Baieti scrieti! Nu va  ingropati TALANTUL!
Kf

pus acum 20 ani
   
andreea1001
Membru nou

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2
Comunismul este societatea care garanteaza prostia ca incremenire in proiect.


pus acum 15 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la