Republica Utopia
Forum de discutii in probleme sociale si politice Republica Utopia Asigura exprimarea libera a gandurilor dumneavoastra in domeniile amintite sau in orice domeniu doriti cu conditionarea urmatoare Intotdeauna sa existe in exprimari respectul pentru partenerul de discutii si pentru toti ceilalti Sa existe intotdeauna respectul pentru libertatea si demnitatea tuturora din jurul dumneavoastra
Lista Forumurilor Pe Tematici
Republica Utopia | Reguli | Inregistrare | Login

POZE REPUBLICA UTOPIA

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
irina_dragalasa Profile
Femeie
24 ani
Bucuresti
cauta Barbat
26 - 65 ani
Republica Utopia / Teste Feminine / 30martie 2006Indrazneata,echilibrata sau timida...Tu cum esti?  
Autor
Mesaj Pagini: 1
blueapple
Vizitator



Rezultatul testului

Mai mult de 21 de puncte

Esti foarte indrazneata!

Esti in stare sa minti in legatura cu vârsta ta, daca ar fi vorba,de exemplu,sa calatoresti cu trenul sau cu avionul la un pret redus! Poti sa te prefaci ca te doare capul numai pentru a pleca intr-o zi mai devreme de la serviciu! Dar, ai grija ca ulciorul nu merge de multe ori la apa! S-ar putea sa fii penalizata de cei din jur pentru comportamentul tau.Caci una este sa te certi cu un sofer pentru ca ai parcat masina pe locul tau rezervat si alta e sa-i spui unei prietene ca nu-i suporti sotul sau iubitul!

Sfatul nostru: incearca sa te gândesti bine inainte de a spune sau a face ceva!Nu vei pierde nimic daca esti mai toleranta si mai putin impulsiva!


pus acum 20 ani
   
blueapple
Vizitator



Intre 11 si 20 de puncte

Esti o fire echilibrata

Este adevarat ca sunt momente in care iti folosesti sarmul pentru a scapa ieftin din anumite situatii.Dar,daca ti se refuza ceva sau cineva nu este de acord cu tine...asta e! Nu esti genul care sa se certe pentru nimicuri! Esti o fire echilibrata,care stie când sa taca si când sa vorbeasca.Daca ti se face o nedreptate,in cel mai rau caz poti ridica vocea,dar nici vorba sa tipi la colegii tai si sa te dai in spectacol.Esti o fire calma,care stie când sa dea importanta unui lucru si când nu.

De exemplu,daca cineva se baga in fata ta la o coada,nu te vei certa pentru asemenea fleac! Nu de alta,dar chiar nu merita efortul!


pus acum 20 ani
   
blueapple
Vizitator



Sub 11 puncte

Nu esti timida,dar...

Esti o fire tacuta si rezervata. Sunt foarte rar ocaziile in care incerci sa-ti impui punctul de vedere. Am putea spune ca sunt aproape inexistente.Pe de alta parte, daca cineva exagereaza, reactionezi. Esti in stare, de exemplu, sa pui la punct o casierita sau o o vânzatoare care tetrateaza cu indiferenta sau obraznicie. Pe de alta parte, daca lucrurile devin serioase sau iau o intorsatura nepotrivita, iti cam pierzi din entuziasm si uiti tot ce aveai de spus.

  Daca vrei sa-i faci pe altii sa te asculte, ai putea sa-ti pregatesti textele de acasa si, atunci când vorbesti,sa-ti privesti in ochi interlocutorul. Iar daca te bâlbâi sau te rosesti,nu te panica! Cei din jur vor vedea acest lucru ca fiind-de ce nu?- chiar şarmant!


pus acum 20 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la